NetSuite 2022 Sürüm 1
Tanıtımı

Yazılım şirketlerine yönelik özelliklerle ilgili önemli noktalar
 • Toplu müşteri ödemeleri özelliği, alacak hesapları yöneticilerini faturaları tek tek işleme zorunluluğundan kurtarır. Bunun yerine, birden fazla müşterinin ödemeleri artık gruplanabilir ve tek bir adımda işlenebilir.
 • İşçilik maliyetlerini, gerçekleşen harcamaları olan belirli programlara veya projelere muhasebeleştirebilme özelliği sayesinde işçilik maliyetlerinin tahsisi işlemlerini otomatik hale getirin.
Toptan Satış Distribütörlerine yönelik özelliklerle ilgili önemli noktalar
 • NetSuite Warehouse Management System artık hem tekli hem de çoklu sipariş toplama işlemleri için bölge toplamayı destekliyor. Bu toplama stratejisi, ambardaki toplayıcı hareketini ve toplama yollarının çoğaltılmasını sınırlayarak toplama hızını artırır.
 • Operasyon çalışanları tüm lotların ileriye ve geriye doğru izleme bilgilerini gösteren konsolide bir rapora erişebilir. Ayrıca, ihtiyaç duyulan verilerin kolayca bulunabilmesi için bu bilgileri sıralayan yeni filtreler de vardır.
Üreticilere yönelik özelliklerle ilgili önemli noktalar
 • Tedarik zinciri yöneticileri artık, tedarik ve talep siparişlerini gösteren tek bir sayfa olan tedarik planlama çalışma ekranının uyarlanmış görünümlerini oluşturabilir ve bunları gelecekte referans olarak kullanmak üzere kaydedebilir.
 • NetSuite Quality Management ürünü şirketlerin özel, zamanlanmış veya tekrarlı denetimler aracılığıyla standart denetim çizelgesi dışında da talebe bağlı kalem denetimleri gerçekleştirmesine olanak sağlar.
Perakendecilere yönelik özelliklerle ilgili önemli noktalar
 • Yeni tedarikçi performans değerlendirmeleri, tedarikçinin geçmişe dayalı performansına göre siparişlerin kaç gün erken veya geç karşılanacağı tahmini yapar ve bu tahminlerin her birine bir güvenilirlik değerlendirmesi (1-100) atar.
 • Sipariş karşılamada yeni yaşlı mal önce çıkar (FEFO) tahsis fonksiyonu operasyon çalışanlarının lot numaralı kalemlere lot atamasını kolaylaştırır. Ayrıca, artık tek bir işlemde hem tahsis etmek hem sevk etmek için de FEFO fonksiyonunu kullanarak ek adımları ortadan kaldırabilirler.
Hizmet şirketlerine yönelik özelliklerle ilgili önemli noktalar
 • Yeni, uyarlanabilir fatura sunum şablonları her müşterinin, hatta her projenin tam olarak gerektirdiği satır kalemi formatını konfigüre etmenize olanak sağlar. Her bir danışman, alt yüklenici maliyetleri vb. için anlık olarak yayınlanan ayrıntılı kaynak sayfalarını içerir.
 • Project 360 kumanda tablosu, SuiteProjects'te Suite uygulamalarının tamamından veri alan ve bunları yoğun çalışan proje yöneticilerinin ihtiyaçlarına göre uyarlanmış bir çalışma ekranında görüntüleyen birleşik, proje merkezli bir "denetim masası" sunar.
Kar amacı gütmeyen organizasyonlara yönelik özelliklerle ilgili önemli noktalar
 • Bağışçılar, organizasyonun web sitesine veya e-postasına eklenebilen bir ödeme bağlantısını kullanarak kolayca bağış yapabilir. Bağışlar yinelenen bağış olarak da belirlenebilir ve belirli programlar veya girişimler için etiketlenebilir.
 • Bağımsız şirketler arası alacak dekontlarını ve fatura alacaklarını eşleştirmek her zamankinden daha kolay. Bu özellik, özellikle kar amacı gütmeyen bağlı şirketleri olan kar amaçlı şirketler için faydalıdır.